Aktualności / KOLEJNY WYPADEK NA BEMOWIE

2020-06-29

Wczoraj zaraz za Lotniskiem-Babice spadł samolot, który chwilę wcześniej z niego wystartował. Dwie osoby są ranne, jedna ciężko, szczęśliwie nikt nie zginął. Za wcześnie aby mówić o przyczynach wypadku, choć prawdopodobnie nie doszło do awarii ale pilot zlekceważył upał. Przy wysokich temperaturach powietrza pogarsza się siła nośną, sprawność silnika i śmigła. Według opisu świadków samolot oderwał się od pasa i runął zaraz za lotniskiem.

Mieszkańcy mogą mówić o szczęściu, ponieważ samolot startował w kierunku 28, gdzie gęstość zabudowy jest niewielka. Zdaniem eksperta lotniczego, który wypowiedział się dla Polsat News "gdyby startował z kierunku przeciwnego, spadłby na miasto. Mogłyby być dziesiątki ofiar."

Propaganda obrońców lotniska próbuje usilnie zawłaszczyć opis wypadku pisząc, że samolot "lądował awaryjnie" (w lesie, obok zbiorników paliwa Orlenu).

Najszerzej o wypadku pisze Polsat News:
https://www.polsatnews.pl/…/pilne-niewielki-samolot-spadl-…/

Swoją listę katastrof związanych z funkcjonowaniem Babic będzie musiało uzupełnić Zielone Mazowsze
http://zm.org.pl/?a=katastrofy_epbc-095

My w niedawnym piśmie do Ministerstwa Infrastruktury przypominamy, że lokalizacja lotniska, częstość lotów, niekontrolowany charakter lotniska i wolna amerykanka jaką obserwujemy nad gęstą zabudową miejską w końcu doprowadzą do tragedii. Ostrzegamy urzędników przed bezczynnością i zaniedbaniami w tej materii..