Aktualności / ZIELONE ŚWIĄTKI CZY MAMONA ŚWIĄTKI

2013-05-22

Tylko chciwością, głupotą i totalnym brakiem szacunku dla mieszkańców Bemowa, Bielan, Żoliborza i Młocin tłumaczymy decyzję ośrodka szkolenia RUNWAY i zarządzającego lotniskiem Babice Centrum Usług Logistycznych o zorganizowaniu i dopuszczeniu do lotów szkoleniowych w niedzielę 19 maja 2013 – Zielone Świątki już od 6ºº Samolot Cessna 172 M o znakach SP-FGF należący do RUNWAY zbudził tysiące Warszawiaków już o 6³º, wykonując przez godzinę 8 przelotów po kręgu. Samolot jest starym rzęchem, wyprodukowanym w roku 1974 (tak! – nad naszymi głowami latają 40-letnie wraki) i jego wyeksploatowany silnik gaźnikowy emitował każdorazowo hałas rzędu ok. 90 dB.

 

Przypomnijmy tu parę epizodów z historii tego ośrodka szkolenia i tego samolotu (wszystko cytaty z protokołów Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych).:

  • 27.04.2006 Katowice – „wytoczenie się samolotu z pasa na odległość ok. 10 m.”
  • 19.06.2008 Warszawa-Babice – „twarde przyziemienie na podwozie przednie i lewe koło”
  • 01.07.2010 Modlin – „przetarcie się opony lewego koła podwozia przy lądowaniu.”

Jaka będzie następna data i jaki zapis PKBWL?

Dla spełnienia kaprysu ucznia – pilota, dla paru „zeta” od niego RUNWAY i CUL, mając świadomość czynionych szkód – decydują się złamać tradycję świętowania niedzieli i Zielonych Świątek, nie mówiąc już o zszarganiu nerwów tysięcy Warszawiaków.