Aktualności / SPOTKANIE W URZĘDZIE DZIELNICY BEMOWO

2013-10-30

W dn.29.10.2013 w ratuszu dzielnicy Bemowo doszło do spotkania prezesa Stowarzyszenia Ciche Niebo Nad Warszawą Zbigniewa Franczaka z przedstawicielami Zarządu Dzielnicy : Z-cą Burmistrza Dzielnicy Bemowo Krzysztofem Zygrzakiem i Naczelnikiem Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Michałem Łukasikiem.
Spotkanie odbyło się z inicjatywy Zarządu Dzielnicy Bemowo i było pokłosiem naszego ostatniego listu do Pani Prezydent Warszawy. Dla naszej sprawy cenna była tylko jedna rzecz ; Pan Burmistrz był szczery.

Merytorycznie nie było dskusji nt.werbalnych racji Prezesa czy pisemnych uzasadnień w liście do Pani Prezydent. Pan Burmistrz przedstawił "racje polityczne " i krótko je uzasadnił.
Lotnisko Babice jest potrzebne dzielnicy Bemowo bo :

  • Zawsze tu było,
  • jak go nie będzie to będą bloki mieszkaniowe,
  • jest potrzebne miastu,
  • są organizowane koncerty,
  • do władz nie dochodzą żadne sygnały od ludności a ankieta z roku 2009 wykazała , że praktycznie nikomu hałas lotniczy nie przeszkadza .

Oczywiście nie komentujemy tego uzasadnienia . Słychać je niezmiennie od lat. Smutne, że "parasol polityczny " obejmuje tylko tę garstkę żyjącą z lotniska a nie parę tysięcy cierpiących z jego powodu.
No cóż. My dalej robimy swoje bo wiemy , że mamy rację . A i w polityce zapowiadają się zmiany.