Aktualności / WZOROWY PUBLIC RELATION (PR) - JAK TO ROBI KTL AOPA POLAND

2013-11-07

Krajowe Towarzystwo Lotnicze AOPA Poland zrzesza pilotów i właścicieli prywatnych samolotów. Statutu rejestrowego tej organizacji nie powstydzili by się sami franciszkanie. Ale już cele wymienione na stronie internetowej sa bardziej bojowe :

 • reprezentacja lotnictwa ogólnego na forum parlamentarnym, rządowym i administracyjnym
 • ochrona istniejących lotnisk
 • eliminowanie nieuzasadnionych, szkodliwych dla lotnictwa przepisów, opłat i podatków oraz ograniczeń w dostępie do przestrzeni powietrznej i lotnisk.

Po lekturze tych zapisów czujemy się trochę nieswojo. Szczególnie, że nie są wymienione metody postępowania wobec tych, którzy chcieliby trochę ograniczeń w dostępie do przestrzeni powietrznej i lotnisk ( chyba nie "eliminowanie" ? )
Póki co uczymy się od KTL AOPA Poland metod w zakresie robienia PR. To co robią oni i ich zwolennicy dla lansowania lotniska Babice a szczególnie roli lotnictwa cywilnego dla naszego szczęścia i dobrobytu to mistrzostwo swiata.

Czego już się nauczyliśmy :

 • Co czeka Warszawę po likwidacji lotniska Babice? Kolejne Betonowe Osiedla. Las Wieżowców. Korki na ulicach Bemowa.
 • Kto chce zlikwidować lotnisko Babice? Chciwi dewloperzy (juz dokonali "rozbioru" - widziano mapę podziału terenu lotniska). Grupki "oszołomów" ekologów i nadwrażliwców na piękne dźwięki silników samolotowych. "Słoiki" nienawykłe do wielkomiejskiego zgiełku i nierozumiejące, że cyt. "lekkie samoloty i pasażerskie, muszą mieć swoje miejsce w przestrzeni miejskiej ." Chcecie wiedzieć czyj cytat? Czytajcie dalej.
 • Normy hałasu? Generalnie nie jest źle. Jest parę decybeli zapasu.
 • Słyszeliśmy, że normy hałasu dla miejsc gdzie przebywają dzieci i młodzież ( 55dB ) na obszarze kręgu nadlotniskowego są przekraczane? To Kuratoria winny wymienić okna na bardziej dźwiękochłonne. Na co idą nasze podatki?
 • Czy pomiary hałasu czyni niezależna firma? Oczywiście . Wybiera ją i płaci jej lotnisko Babice.
 • Zagrożenie wypadkiem lotniczym? Zawsze jest czas żeby lotem ślizgowym znaleźć wolne poletko.
 • Zagrożenie atakiem terrorystycznym? Fantazje . W razie czego nasze słuzby zareagują .
 • Jakie pożytek ma miasto z o ogrodzonego lotniska ? Pytania zaczynają być tendencyjne. Ale powiemy: Pracę ma kilkanaście osób . Zarobek ma kilkadziesiąt osób. Ze dwa razy w roku są koncerty, i drugie dwa razy są imprezy. I kupa swieżego powietrza. Cisza i spokój - no tu może przesadziliśmy.
 • Co sie stanie jak prywatne ośrodki szkoleń nie będą mogły latać nad Bemowem, Żoliborzem i Bielanami aby szkolić adeptów ? Stanie krajowe i zagraniczne lotnictwo komunikacyjne . Prywatni właściciele samolotów nie będą mogli bawić się swoimi zabawkami i będą zestresowani .

PR robi się też na imprezach na które zaprasza się wybranch wg. ich rangi i przydatności. Na evencie można pokazać  "wartości i korzyści płynących z posiadania w stolicy prawdziwie europejskiego lotniska". Na imprezie można dokonać "obróbki" wpływowego polityka np.lokalnego.

Poniżej notatka z imprezy " X Piknik Lotniczy " i wywiad z burmistrzem dzielnicy Bielany przeprowadzony przez P. Pawła Korzec. (źródło: KTL AOPA Poland)