Aktualności / NA POSIEDZENIU KOMISJI OCHRONY ŚRODOWISKA ZDECYDOWANO O GŁOSOWANIU POŚPH NA SESJI RADY WARSZAWY 5 Grudnia 2013

2013-12-02

02.12.2013 radni Komisji Ochrony Środowiska ustalili, że na Sesji Rady Warszawy 5 grudnia 2013 głosowany będzie projekt Programu Ochrony Środowiska Przed Hałasem dla m.st.Warszawy.

 

Zapraszamy cierpiętników z kręgu nadlotniskowego Babic do udziału w Sesji. Pałac Kultury i Nauki IV p. Sala Warszawska, wstęp na galerię dla mieszkańców wolny. Przewidywana godzina rozpatrywania tego punktu porządku obrad ok.11.00

 

Stowarzyszenie CNNW poruszone brakiem obiektywizmu w Programie w zapisach o hałasie lotniczym lotniska Babice złożyło szereg uwag i wniosków. Dzięki życzliwości radnego Dariusza Figury przewodniczącego Komisji Ochrony Środowiska mieliśmy okazję zaprezentować je na posiedzeniu tej Komisji 2-go grudnia.

 

Część naszych wniosków, głównie natury redakcyjnych i porządkowych uwzględniło samo Biuro Ochrony Środowiska. Niestety nasze najważniejsze zarzuty nie znalazły zrozumienia.
Twierdziliśmy i twierdzimy, ze mapa akustyczna jako symulacja komputerowa nie oddaje realnego oddziaływania hałasu lotniczego oraz , że wbrew tezom Programu klimat akustyczny Bemowa, Bielan i Żoliborza w latach 2007 - 2011 pogorszył się znacznie a nie nieco polepszył.
Bliżej o naszych uwagach w notce poprzedniej.