Aktualności / ODPOWIADAMY PANI KRYSTYNIE

2014-08-13

Do: Krysyna <Cristina500@wp.pl>

Pani Krystyno.

Nie podejrzewamy kierownika lotniska o zamiar zemsty za zamieszczony w Wyborczej artykuł o uciążliwości hałasowej jaki czynią samoloty cywilne operujące na z jego lotniska.
Teoretycznie kierunek startów na płn. lub płd. zależy od kierunku wiatru. Praktycznie wiatry w Warszawie nie wieją zbyt silne więc decyduje kalkulacja. Chcielibyśmy wierzyć, że chodzi o "symetryczne" dawkowanie hałasu bądź tym z Wólki Węglowej bądź tym z Kochanowskiego czy Marymontu. Wydaje się jednak, że kalkulacja jest inna.

Ciągłe starty w stronę południową, gdzie w strefie wznoszenia i tym samym wzmożonego hałasu silników znajduje się obowiązkowy przyrząd pomiarowy przy ul Kolektorskiej powoduje "nabijanie" normy hałasu. Nie mamy złudzeń, że podpisujący comiesięczne pomiary to koleś kolesi z lotniska. O jego trickach i nieprawidłowościach niedługo zawiadomimy odpowiednie organy. Normy hałasu 55 dB już dawno "pękły". Te dotyczą dzieci i młodzieży. Teraz walczą o nieprzekroczenie 60 dB. Ta norma dotyczy zabudowy mieszkaniowej. Okresowe starty w stronę północną, które dają Pani więcej ulgi tak naprawdę służą "rozcieńczeniu" wyników pomiarów w przyrządzie na ul. Kolektorskiej. Dla rzetelnych pomiarów brakuje jeszcze przyrządu pomiarowego usytuowanego na Wólce Węglowej. Co do pomysłu zorganizowania pikiety, to jest to kolejny sygnał od Państwa. Po wakacjach, przed wyborami samorządowymi spróbujemy Państwu pomóc.

 

Od: Krysyna <Cristina500@wp.pl>
Data: 24 lipca 2014 11:11
Temat: Babice

Chyba ten artykul w gazecie wyborczej tylko nam zaszkodzil.W czerwcu latali na zmiane,raz startowali w strone Trasy Torunskiej,raz ladowali.Teraz,od poczatku lipca startuja tylko w strone Trasy i halas jest nie do wytrzymania,lotow jest coraz wiecej i startuja tuz po godz 6,chyba chca pokazac,jak malo obchodzi ich opinia mieszkancow i jak bardzo czuja sie bezkarni.Dzisiaj jest pochmurno,a lataja jak zwykle,co pol nimuty przelatuje awionetka.Moze czas pomyslec o blokadzie lotniska?Chetni napewno sie znajda.

Pozdrawiam