Aktualności / PRZEPROWADZKA RUCHU CYWILNEGO Z LOTNISKA BABICE DO ZIELONKI – NIEAKTUALNA

2016-09-07

Duże nadzieje pokładaliśmy w wystąpieniu Min. Infrastruktury do Min. Obrony w sprawie udostępnienia lotniska wojskowego w Zielonce na potrzeby General Aviation, które obecnie korzysta z lotniska Babice. To wystąpienie poza naszym Stowarzyszeniem i Ministerstwem Infrastruktury (duża pozytywna rola p. Kachaniaka), poparły też Aeroklub Polski i Warszawski, Prezes ULC, Biuro Ochrony Środowiska i in.
Z takim postulatem wystąpił też poseł PIS p. Krajewski w swojej interpelacji nt. szkodliwości hałasu lotniczego dla mieszkańców Warszawy.

 

Poniżej treść interpelacji i odpowiedź przedstawiciela Ministra Obrony. W całej tej sprawie ważne są następujące fakty: problem znają i niemrawo próbują go rozwiązać władze państwowe, stołeczne i sami cywilni użytkownicy lotniska Babice. Sami użytkownicy nic nie zrobią (czyt. nie zainwestują) w nową lokalizację, dopóki sponsor (Państwo Polskie a może dręczeni się zrzucą ?) nie da nowej lokalizacji i za nasze podatki (datki ?) nie wybuduje im infrastruktury.

 

My wierzymy w Państwo PRAWA ( sic ! – jakby to nie zabrzmiało), dlatego dalej dążymy aby nasza krzywda pojawiła się w postępowaniu sądowym administracyjnym. Spór z ULC już tam trafił a ewentualny z BOŚ trafi wkrótce. Jakie to spory ? Szukajcie w dawniejszych notkach AKTUALNOŚCI albo szykujcie się na jesienne spotkanie na Żoliborzu – tam więcej szczegółów.

 

PS
I nie dajcie się na naszym Facebooku. Ostatnio nienawistnicy ze sfer szkoleniowych biorą udział w zorganizowanej kampanii demagogii i złej woli. Prawda i tak się obroni ale pomóżcie jej.

 

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=4363