Aktualności / KLIMAT SIĘ ZMIENIA? ODWOŁANY PIKNIK LOTNICZY NA BEMOWIE.

2014-05-28

Stowarzyszenie Ciche Niebo Nad Warszawą pismem z dn. 16.04.2014 wysłanym do Centrum Usług Logistycznych, zarządzającego lotniskiem Babice i do Ministra Spraw Wewnętrznych, właściciela Lotniska wnosiło o niewyrażanie zgody na organizowanie na lotnisku Babice event’ów typu Piknik Lotniczy, organizowanych m.in. przez stowarzyszenie właścicieli samolotów AOPA POLAND.

Podobną imprezę  zamierzał zorganizować w dn. 7-8 czerwca 2014 Areoklub Warszawski.
Z ulgą i niedowierzaniem przeczytaliśmy oświadczenie organizatora pokazów lotniczych Bemowo on Air:
„Z przykrością informujemy , ze piknik lotniczy organizowany przez Areoklub Warszawski w tym roku pod nazwą Air Show Warszawa Bemowo 2014 nie odbędzie się w zaplanowanym terminie 7-8 czerwca br. z przyczyn organizacyjnych niezależnych od nas …”
Wierzymy, że stało się tak m.in. za naszą sprawą.

 

Wierzymy, że przebijają się nasze argumenty zawarte m.in. w w/wym piśmie : 
„..Ośrodki szkoleniowe mają możliwość bazować i szkolić w innych lokalizacjach (Modlin, Radom, Chrcynno, Ręczaje, Karczew, Góraszka, lub urządzić własne trawiaste lotnisko). Nie widzimy racji społecznych dla wykorzystywania lotniska MSW przez komercyjne ośrodki szkolenia dla wyszkolenia rocznie kilkudziesięciu adeptów (jeden adept aby wylatać 40 godz. wymaganego szkolenia pokonuje ok.350 razy krąg nadlotniskowy.), przy jednoczesnym dręczeniu hałasem lotniczym tysięcy ludzi, w tym dzieci i młodzieży (w obszarze kręgu jest ponad 100 placówek związanych z ich pobytem). Propagowanie zatem lotnictwa cywilnego właśnie na terenie lotniska Babice jest ostentacyjną demonstracją lekceważenia tych dręczonych ludzi.”

 

Mamy nadzieję, że zmiana klimatu jest stała, że nie jest to przejściowy „front klimatyczno – wyborczy”.

Obserwujmy zatem uważnie nasz barometr.