Aktualności / NASZA UDRĘKA DOSTRZEŻONA W SEJMIE. INTERPELACJA 32857 WICEMARSZAŁEK WANDY NOWICKIEJ.

2015-06-07

Poniżej treść interpelacji z dn.25.05.2015 złożonej na ręce Pani premier rządu przez Panią wicemarszałek Sejmu Wandę Nowicką. Dziękujemy Pani Wandzie Serdecznie!

Wiemy jednak jak to się skończy: Na żądanie Pani premier krętactw udzielą:

  1. Dyrektor Biura Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy: Że normy hałasu nieprzekroczone, że na wszczęcie procedur konsultacji o ograniczenie lotów ma czas do roku 2018, że od roku ustawia dodatkowy przyrząd pomiarowy na terenie szkoły mając gdzieś zalecenia Wojewody, że ulżył marudzącym i wynegocjował z lotniskiem loty szkoleniowe w weekendy od 8.00 do 22.00 (sic!) plus nowomowę urzędniczą gdzie zero zrozumienia dla losów udręczonych i pełne zrozumienie dla kolesi z ośrodków szkoleniowych.
  2. Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego: Że lotnisko pełni ważną funkcję, że procedury spełnione, że może czasami szkolący się piloci „zawadzą” o kilometr w bok od trasy kręgu ale to zrozumiałe, że jak 10 razy co 7 minut nisko nad domami przeleci ta sama maszyna to nie jest ciągłe latanie w kółko ( zakaz lotów nad Warszawą)bo wcześniej było 3 sekundowe lądowanie (sic!), itd. Byle nie naruszyć interesów 10-ciu właścicieli szkół latania. A ci na dole przecież co jakiś czas mają dni pochmurne bez lotów z widocznością.
  3. Może wypowie się Minister Spraw Wewnętrznych – właściciel lotniska (bo Warszawie nic do tego. 200 ha w centrum miasta nie należy do niego), może Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska ale złudzeń nie mamy. Będziemy mocno zdziwieni jeżeli ta interpelacja wyzwoli troskę o los paru tysięcy dręczonych hałasem. Raczej wygra troska o los paru kolesi właścicieli szkól latania.


Tak czy inaczej Pani wicemarszałek jeszcze raz dziękujemy!

 

TREŚĆ INTERPELACJI DO POBRANIA I WYDRUKU >>>