Aktualności / WYPOWIADAJMY SIĘ W PROGRAMIE OCHRONY ŚRODOWISKA W W-WIE

2016-05-26

Przed nami szansa na zaprezentowanie naszej udręki hałasowej przed władzami stolicy. Tworzy się właśnie dokument pn. „Program ochrony środowiska dla m. st. Warszawy na lata 2017 – 2020 z perspektywą do 2023”. Jego projekt to 222 strony z dużą dozą teorii i odrobiną realu. O hałasie w ogóle pisze się tam łącznie na 6 stronach a o hałasie lotniczym z Babic na 1 stronie, powtarzając zresztą tezy kreowane od lat przez Biuro Ochrony Środowiska.

Liczymy, że pokrzywdzeni hałasem lotniczym z Babic powiedzą jak naprawdę wygląda ich życie pod kręgiem nadlotniskowym.

 

Apelujemy do wszystkich tam mieszkających o masowe wypowiadanie się na temat standardu ich życia i reakcji na dręczący hałas. Nie podajemy wzorca pisma. Piszcie po prostu. Tak jak w setkach maili do nas. Z jedną konkluzją : Liczba przelotów po kręgu nadlotniskowym musi ulec radykalnemu zmniejszeniu. Wystarczy, że zakaże się lotów wielokrotnych po kręgu przez tą samą maszynę.

 

Władze Warszawy tak naprawdę niewiele mogą na lotnisku MSW. Udają tylko, że im z nim dobrze.  Nie mają nawet podatków nieruchomościowych od 200 ha gruntów w środku miasta. Ale Prezydent miasta z jego Biurem Ochrony Środowiska jest organem środowiskowym i w zakresie ochrony środowiska może ograniczyć negatywne na niego oddziaływanie poprzez zakaz lotów wielokrotnych. Do tego dąży m. in. nasze Stowarzyszeniew niezależnym postępowaniu administracyjnym  (w trybie art. 362 Prawa Ochrony Środowiska).

 

Tytułujcie swoje maile i pisma : „Uwagi do Programu ochrony środowiska dla m. st. W-wy na lata 2017-2020”

Adres mailowy:

pos@um.warszawa.pl

 

Adres pocztowy:

Biuro Ochrony Środowiska
Pl. Starynkiewicza 7/9
02-015 Warszawa


W TERMINIE DO 15 CZERWCA 2016 (Koniec konsultacji społecznych)

Osobiście :

31 maja 2016 (wtorek) na otwartym spotkaniu z udziałem v-ce Prezydenta
W-wy , Biblioteka Narodowa al. Niepodległości 213, wejście A, sala Darczyńców
godz.17.00 – 20.00