Aktualności / UWAGA, UWAGA, NADCHODZĄ!

2017-05-02

Kiedy dręczyciele hałasem atakują całą mocą? Kiedy tuż nad dachami przelatują leciwe AN- tki do akcji w Puszczy Kampinoskiej? Kiedy nieco tylko wyżej ryczy stary rzęch męcząc się z wyciągnięciem szybowca? Kiedy między nimi terkoczą helikoptery prywatne i rządowe? Kiedy raz za razem, jeden za drugim warczą leciwe Cessny ośrodków szkoleniowych? A może locik widokowy? A może własny aeroplan, może nawet dwusilnikowy w drodze do własnej rezydencji?

Oczywiście wtedy, kiedy ty na dole zamierzasz wypocząć korzystając z długiego weekendu. Kiedy chcesz spędzić te dni bez stresu we własnym mieszkaniu lub domu. Niedoczekanie!

 

30 kwietnia 2017 (niedziela) – przeszło 100 przelotów. Ci w okolicach ul. Gen. Maczka 100 m nad głową, szczęśliwcy z ul. Włościańskiej 200m Ci z Marymontu już 300m. 1- go maja podobnie. Pobudka już od 7.00

 

Jak co roku, wraz z rozpoczęciem sezonu lotów VFR zastanawiamy się jak to możliwe?

 

Jak to możliwe aby kilkanaście (kilkadziesiąt? ) osób dziennie w imię własnej przyjemności czy realizacji własnych pasji terroryzowało i dręczyło hałasem kilkanaście (kilkadziesiąt? ) tysięcy ludzi mieszkających na Bemowie, Żoliborzu, Bielanach w obszarze kręgu lotniskowego Babic?

 

Jak to możliwe, jakie racje społeczne przemawiają za tym aby garstka dręczycieli naruszała w sposób bezczelny i ostentacyjny, za przyzwoleniem władz stolicy (Prezydent miasta-BOŚ) i rządowych (MSW) elementarne prawa obywatelskie i dobra osobiste tysięcy ludzi?

 

Pani prezydent Gronkiewicz-Waltz, panie ministrze Błaszczak. Jak to możliwe?